Başkan Kılıç'tan son mesai gününde görkemli açılış

Terme Belediye Başkanı Ali kılıç, 5 yıllık başkanlık döneminin son resmi mesai gününde yıllardır tüm şehrin hayalini kurduğu Termespor Sosyal Tesisleri'nin açılışını ve Terme Makina Sanayi Ortak Kullanım Atölyesi'nin tanıtım programını gerçekleştirdi.

Başkan Kılıç'tan son mesai gününde görkemli açılış
Başkan Kılıç'tan son mesai gününde görkemli açılış Samsun Güncel Haber

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Termespor'un yıllardır özlemini çektiği Terme Belediyesi Termespor Hüseyin Kambur Sosyal Tesisleri'nin açılışını ve Cazibe Merkezleri Destekleme Programı Terme Makina Sanayi Ortak Kullanım Atölyesi'nin tanıtım programını gerçekleştirdi.

TERMESPOR EN BÜYÜK EKSİĞİNE KAVUŞTU

71 yıllık tarihi ile şehrin en büyük sevdası olan Termespor yıllardır hayalini kurduğu tesislere Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın yatırımları sayesinde kavuştu. Bugün açılışı gerçekleştirilen tesislere Termespor'un 2022 yılında vefat eden efsane başkanı Hüseyin Kambur'un ismi verildi.

Termespor Başkanı Ahmet Şahin ise, "Termespor'umuz şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlerken, yıllardır eksikliğini çektiği tesiselere Belediye Başkanımız Sayın Ali Kılıç sayesinde kavuştu. Kendisine ve emeği geçen herkese tüm Termespor camiası ve taraftarları adına teşekkürü borç biliyorum." diye konuştu.

TESİSLERE EFSANE BAŞKAN HÜSEYİN KAMBUR'UN ADI VERİLDİ

Açılış töreninde Kambur Ailesi adına konuşan Yavuz Kambur, "Hepimizin büyüğü Terme'nin efsanesi Büyük Başkan Hüseyin Kambur'un adının bu tesiste yaşatılmasında Başta Belediye Başkanımız Ali Kılıç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

BUGÜN BİR HAYALİ GERÇEKLEŞTİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ

Bugün bir hayalin gerçekleştiğine ve vefa'nın ne güzel birşey olduğuna şahit oluyoruz diyerek sözlerine başlayan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Yüreğinde Termespor sevdası olan herkesin hayali bugün gerçekleşti. Termespor bu şehrin en büyük değeri, bu şehrin en kıymetlisi, 71 yıllık tarihe sahip kulübümüz hak ettiği tesislere kavuştu. Tesisin açılışını yapmakta başkanlık dönemimizin son mesai gününde bize nasip oldu. Termespor'a kuruluşundan bugüne emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Göreve geldiğimiz ilk günden bu zamana kadar Halka hizmet Hakk'a hizmettir düsturuyla ilçemize hizmet için azimle istikrarla çalışmalarımızı sürdürdük. Emeklerimizin meyvelerini görmek bizleri gururlandırıyor. Bu alanda sadece Termespor'umuzun Sosyal tesislerinin yanında kapalı halısaha, Voleybol, Basketbol, Tenis sahaları ve kaykay pisti hemşehrilerimize hizmet verecek. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun." diye konuştu.

CAZİBE MERKEZİ TANITIM TOPLANTISI

Termespor Tesislerinin açılışı sonrası gerçekleştirilen Cazibe Merkezleri Destekleme Programı Terme Makina Sanayi Ortak Kullanım Atölyesi'nin tanıtım programını da gerçekleştiren Başkan Kılıç, burada yaptığı konuşmada da "Terme Makine Sanayi Ortak Kullanım Tesisi Projesi ilçemizin makine sanayisinin eksik olan birçok imkanı esnafımızın ayağına getirerek, ortak kullanımına sunduk.10 milyon TL'si hibe, 10 milyon TL'si eş finansman olmak üzere yaklaşık 20 milyonluk bir yatırım yaptık. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (OKA) koordinasyonunda ilerleyen tesisteki tüm makine ve ekipmanlar alındı. Makine üreticilerimiz ve sanayi esnafımız teknolojik birçok imkana daha kolay ulaştı. Şehir dışından aldığı birçok hizmeti buradan almaya başladı. İlçemizde ve komşu ilçelerde üretilen tüm tarım makinaların boyaması, kumlaması, sacların kesilmesi, işlenmesi ve tarım aletlerinin bilgisayar destekli tasarlanması artık ortak kullanım tesisinde yapılıyor. Daha kolay ve fazla üretimin önünü açarak, ilçemizin istihdamına katkı sağlıyoruz. Terme Belediyesi olarak, ilçemizi daha da ileriye taşıyacak projelere öncülük etmenin gururunu yaşıyoruz. Terme Birlik Makina A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yılmaz'a, Terme Esnaf Odası Başkanı Barış Aktepe ve yönetim kuruluna, şirket ortaklarına teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Açılış ve tanıtım törenine Terme Kaymakamı Metin Maytalman, Cumhuriyet Başsavcısı Seçkin Şahan, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri Mehlika Dicle, Terme TSO Başkanı Ahmet Ekmekçi, Termespor Başkanı Ahmet Şahin, Termespor yönetim kurulu üyeleri, futbolcuları, teknik heyeti, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak