Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum ilçesinde yapımına başlanan Kütüphane Parkı’nda peyzaj çalışmaları hızla sürüyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanların ve vatandaşların vakit geçirebileceği sosyal alanların sayısını artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Atakum ilçesinde yapımına başlanana Kütüphane Parkı'nda peyzaj çalışmaları, hız kesmeden devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum ilçesinde yapımına başlanan Kütüphane Parkı’nda peyzaj çalışmaları hızla sürüyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum ilçesinde yapımına başlanan Kütüphane Parkı’nda peyzaj çalışmaları hızla sürüyor Samsun Güncel Haber

Samsun Büyükşehir Belediyesi yeni bir yaşam alanını daha şehre kazandırıyor. Büyükşehir Belediyesi Atakum ilçesinde Alparslan Bulvarı’nın hemen yanında bulunan toplam 10 bin 702 m2 alanda yapımına başlanan Kütüphane Parkı’nda peyzaj çalışmaları hızla sürüyor. Yürüyüş yolları, gezinti yolları, çocuk eğlence alanları, spor ve egzersiz alanları, kitap okuma alanları ve yeşil alanların yer alacağı alandaki peyzaj düzenleme çalışmaları parkın estetik ve işlevsel özelliklerini ön plana çıkarmak amacıyla titizlikle yürütülüyor. Kütüphane Parkı farklı bitki türleri, rengarenk çiçekler ve gölgelik alanlarla ile göz alıcı bir görünüm ile vatandaşların huzurla vakit geçirebileceği bir yeşil alan olacak.

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Ekrem Şahin, “Atakum'un kalbinde, şehrin yaşamını yeşillikle buluşturacak bir proje hayata geçiriliyor. Burada sadece fidan dikmekle yetinmeyip kendi fidanlığımızda yetiştirilmiş yaklaşık 15 yaşındaki ağaçları dikkatlice sökerek, hazır büyük yetişkin ağaçları park alanına naklediyoruz. Amacımız, şehrin tam ortasını bir oksijen merkezi haline getirmek. Yaklaşık 15-20 yaş aralığında çınar ağaçlarıyla bu alana yaşam vereceğiz. Ayrıca, 220'den fazla yetişkin ağaç dikerek doğanın dinginliğini şehre taşıyacağız. Koku veren ve açtığı çiçeklerle güzellik katan süs bitkileriyle de burayı daha da görsel bir şölene dönüştüreceğiz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak