Havza OSB'de doğal gaz zirvesi

Havza Organize Sanayi Bölgesi’ne doğal gaz nakil hattı çalışmaları kapsamında Havza OSB’de toplantı düzenlendi

Havza OSB'de doğal gaz zirvesi
Havza OSB'de doğal gaz zirvesi Samsun Güncel Haber

Havza OSB İdari Binasında Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Havza OSB Müdürü Hasbi Altuntaş, Akmercan Enerji Grubu Genel Müdürü Yunus Kesgin,  Akmercan Delta Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Sezer ile Akmercan Delta Doğalgaz Teknik heyeti katıldılar. Toplantında yaklaşık 17 kilometrelik  Havza OSB Doğalgaz Nakil hattında yapılacak çalışma ve uygulama planları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza OSB’ye doğal gaz arzının önemli bir konu olduğunu vurgulayarak, “Havza Organize Bölgesine doğalgazın verilmesi Havza OSB’ye ayrı bir avantaj katacak ve OSB’nin dolayısı ile ilçemizin daha cazip hale gelmesini sağlayacak. Bunun için çalışmaların hızlanması için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz” dedi.

 

YATIRIMCI ARTAR

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise Havza OSB’ye doğal gaz arzının Havza OSB’ye olan ilgiyi arttıracağını belirterek, “Doğal gaz sanayi üretiminde önemli bir rol oynamakta. Havza OSB’ye doğal gaz verilmesi Havza OSB’ye daha çok yatırımcı gelmesi demek. Bu sayede işsizlik ve istihdam sorunun daha hızlı çözülmüş olacak. İnşallah nakil hattı için çalışmalarına bu yıl içerisinde başlanacak. Her geçen gün kapasitesini artıran OSB'mizi çok daha güzel yarınlar bekliyor. Ayrıca bu hat ile Üniversite Mahallemize ve Havza Meslek Yüksekokulumuzda doğal gaz arzı sağlanacak” dedi.

 

ÇEVRE DOSTU OSB

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise Havza OSB’ye doğal gaz arzının kendileri için önemli bir hedef olduğunu belirterek, “Bu sayede hem daha çok yatırımcımızı bölgemize çekeceğiz hem de hedefimiz olan çevre dostu bir OSB için önemli bir adın atmış olacağız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak