Samsun'da arıcı veteriner hekimlere saldırdı

Samsun'da Arılı Kovan Tespit Çalışması görevini yapan İlkadım İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanı veteriner hekimlere, işletme sahibi tarafından saldırı gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, şiddet olayını kınayarak, durumun takipçisi olacaklarını açıkladı.

Samsun'da arıcı veteriner hekimlere saldırdı
Samsun'da arıcı veteriner hekimlere saldırdı Samsun Güncel Haber

Samsun'da arıcılık yapan işletmeyi denetlemeye giden İlkadım İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanı veteriner hekimlere, işletme sahibi tarafından saldırı düzenlendi. Ataköy Mahallesi'ndeki Arılı Kovan Tespit Çalışması gerçekleştiren İlkadım İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görevli veteriner hekimler, resmi kontrol amacıyla gittikleri bir Arıcılık işletmesinde işletme sahibi tarafından saldırıya uğradı.

BAKAN İBRAHİM YUMAKLI, "OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"
İlkadım İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli veteriner hekimler H.D., A.Ş. ve F.D. arılı kovan tespiti için gittikleri İlkadım ilçesi Ataköy mahallesinde görev yaptıkları sırada işletme sahibi F.Ş.'nin fiziki ve sözlü saldırısına uğramışlar, hastaneden darp raporu aldı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, şiddet olayını kınayarak, "Samsun İlkadım’da görevini yapan mesai arkadaşlarımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Veteriner hekimlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bakanlık olarak sürecin takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

ARICILAR DA ŞİDDETİ KINADI, "TÜM CAMİAYA MAL EDİLMEMELİ" 
Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam da, "İlkadım İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde çalışan mesai arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum." diyerek şiddete tepki gösterdi. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada saldırıyı kınayıp, "Samsun İlkadım’da arılıkta şiddete maruz kalan İlçe Tarım Müdürlüğü görevlilerine ve Tarım Bakanlığı camiasına yaşadıkları üzücü olaydan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu tür üzücü olaylar tüm arıcı camiamıza mal edilmemelidir. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği olarak, yaşanan üzücü olayı şiddetle kınıyor, bu tür şiddet olaylarının bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Merkez Birliği olarak sürecin takipçisi olacağız." şeklinde açıklamada bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak