Advert

Samsun siyasetini karıştıran iddia!

31 Mart Yerel Seçimleri'nde İshak Taşçı Atakum Belediyesi Başkanlığına yeniden aday gösterilmemiş, onun yerine Zihni Şahin gösterilmişti. Siyasi kulislerde ise bunun üzerine Taşçı'nın, Şahin'e çalışmayıp rakibi Cemil Deveci'ye çalıştığı konuşulmakta.

Samsun siyasetini karıştıran iddia!
Samsun siyasetini karıştıran iddia!

Eski Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, siyasi kulislerde ve Samsun'daki bir basın kuruluşunda Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ali Yılmaz Ergen'in köşe yazısında bahsettiği, '' ihanet '' iddiasına yanıt verdi.

'DAHA ÖNCEKİLER GİBİ İHANET'
Söz konusu iddiada, Taşçı'nın yeniden aday gösterilmemesine tepki olarak Zihni Şahin'e değil, rakibi Cemil Deveci'ye çalıştığı belirtildi. Ergen, 'Seçimler ve İhanet' adlı köşe yazısında, Atakum'da eski başkanlar Metin Burma, Adem Bektaş, İshak Taşçı dönemi ve seçimleri nasıl kaybettikleri ile ilgili analizler yaparak Cumhur İttifakı adayı Zihni Şahin'in ise seçimi kaybetmesinde daha öncekilerde olduğu gibi ihanet olduğunu yazmıştı. 

TELEFON AÇTI
Taşçı hakkındaki tüm iddialara cevaben Ergen'e telefon açarak, "İhanet ettiğimi ispat etsinler AK Parti'den istifa ederim" açıklamasında bulundu.

Ergen ise yeniden köşesinde bu konuya değinerek şunları kaydetti;
"Yazıda kimsenin ismi zikredilmemişti ve genel bir yazıydı. İhanet tek kişiyle sınırlı olamaz. Bir kişi tek başına birine seçim kaybettirebiliyorsa, o kişi güçlü kişidir, büyük adamdır. 'Yazıyı okuyanlar beni arıyorsa, ihanet edenin benim olduğuma kanaat getirmişler ki, beni arıyorlar. Yoksa niye arasınlar. Siz beni mi kastettiniz?” diye sorunca, hayretler içinde izmir escortm. Bir seçimde ihanet olmaz, ihanetler olur. Bir adayı tek kişinin ihaneti kolay kolay yıkamaz, ihanetler yıkar.  Biz de o yazıda zaten ihanetlerden bahsettik. Atakum seçimi iyice masaya yatırılsın, incelensin, bakınız karşınıza neler çıkacak. 'Benim zerre kadar ihanetimi ispat etsinler, AK Parti’den hemen istifa ederim…” diyebilen, bu kadar iddialı konuşabilen bir adam, bu telefonu samsun oto kiralama açma gereği duyar, bu algıya nasıl varır? Üstelik yazıda kimsenin tek kelime bile ismi yokken. Kişinin beyanı esastır. İshak bey, ‘Ben zerre kadar ihanet içinde olmadım’ diyor. Eyvallah… Ama hala aynı algıyı taşımakta ısrar ediyorsa, o zaman; güçlü kişidir, büyük adamdır."

 

samsunhaber zihnişahin ishaktaşçı cemildeveci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan Özdemi     2019-05-11 Atakumda seçimi İsak Taşçı kaybettirmiştir. Nasıl diye sorarsanız ! 1) Çağdaş belediyecilik anlayışından uzak yaptıkları ile halkı bezdirmiş ve AK Partilileri bile küstürmüştür. Neden aday gösterilmedi ! Anketlerde destek oranı AK Partinin bile gerisinde idi. 2) Seçimlerde kendisi çalışmamıştır fakat akrabaları ile Cemil Deveciye büyük destek vermiştir. Aday açıklandığında vb toplantılarında hırsına kurban olup Ankara gezilerine çıktığı için katılmamış partisine ihanet etmiştir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ
DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN ÖNLEMLER
DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN ÖNLEMLER