Advert

Başkan Kalaycı'dan Ayvacıklı kadınlara büyük jest!

Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, 'Anneler Günü' dolayısıyla ilçede annelere çat kapı ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Kalaycı'dan Ayvacıklı kadınlara büyük jest!
Başkan Kalaycı'dan Ayvacıklı kadınlara büyük jest!

Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı ve AK Parti İlçe Başkanı Sertaç Can, 'Anneler Günü' dolayısıyla şehit anneleri öncelikli olmak üzere ilçedeki tüm annelere çat kapı ziyaret gerçekleştirdi. Kalaycı ve Can, annelerinin ellerini öperek gül takdim ettikten sonra Anneler Gününü kutladılar. 

Şehit Anneleri ile uzun uzun sohbet eden Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı her zaman yanlarında olduklarını dile getirerek şu ifadelerde bulundu;

“Bu vatan uğruna canını seve seve veren evlatlar yetiştirdikleri için şehit annelerine şükranlarımızı sunuyorum. Millet olarak şehitlerimize ve siz saygı değer yakınlarına çok şey borçluyuz. Biliyoruz ki bugün, burada huzurlu bir şekilde yaşıyorsak bunu, vatanın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden şehitlerimize borçluyuz. Sizler de onların bizlere emanetisiniz. Her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Kapımız ve yüreğimiz sizlere her zaman açık. İstekleriniz, önerileriniz bizim için çok değerlidir. Rabbim sizlerden ve vatan için canını feda eden tüm şehit kardeşlerimizden razı olsun. Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

Her gittikleri mahallede çalmadık kapı bırakmayan Kalaycı ve Can, anneler ile özel ilgilenerek sohbet edip, ihtiyaçlarını sorarak gül takdim ettiler. Karşıların da Ayvacık Belediye Başkanını gören ev sakinleri şaşkınlıklarını gizleyemezken ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 
    
HAYIR DUALARINI ALDILAR
Kalaycı son olarak, '' Bizlerin bugünlere gelmesinde hiçbir karşılık beklemeden sevgi, şefkat ve merhametle bizi kuşatan annelerimizin, hayatımızda ne denli önemli bir varlık olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu gün mahallelerimizdeki annelerimizle birlikte olmak istedik. Onlara sarılmak ellerini öpüp hayırlı dualarını almak istedik. Annelerimizi, hayatımızın sadece bir günü değil, hayatımızın her günü hatırlamak, yad etmek en doğru davranış olacaktır. Başta şehadet mertebesine ulaşan kahraman şehitlerimizin anneleri olmak üzere eşimin ve her şeyden sakınarak bizleri büyüten annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

SAMSUN SAMSUNHABER AYVACIK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ
DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN ÖNLEMLER
DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN ÖNLEMLER