Advert

O paralar ödenmeye başladı

Kıdem tazminatı alanlardan kesilen gelir vergisi iade edilmeye başlandı.

O paralar ödenmeye başladı
O paralar ödenmeye başladı


Geçmişte işverenle anlaşarak işinden ayrılıp  kıdem tazminatı alanlardan yapılan gelir vergisi kesintisileri iade edilmeye başlandı.
Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından İş Kanunu gereğince vermiş olduğu bir ödemedir.Bu tazminat çoğu zaman işveren tarafından sonlandırılan sözleşmeler neticesinde ödeniyor. Ancak, bazı durumlarda işçi ve işverenin karşılıklı anlaşarak iş akdini feshetmesi (ikale sözleşmesi) durumunda da kıdem tazminatı ödenmekte.

Söz konusu tazminatı bir aylık brüt ücret kadar ve bunun tavanı şu anda 6016 lira, 1 Ocak-30 Haziran arasında 5001 liraydı. 27 Mart 2018’de yürürlüğe giren yasa ile ikale sözleşmesi sonucunda yapılan ödemelerin tavana kadar olan kısmı vergiden muaf tutuldu. Yani ikale sözleşmesi veya karşılıklı sonlandırma sözleşmesi çerçevesinde 27 Mart 2018’den önce ödenen tazminatlardan kesilmiş olan Gelir Vergisi iade edilecekti.

VERİLEN HESAP NUMARASINA YATACAK

Kişilerin bu ödemeyi alabilmesi için başvuru yapmak gerekiyordu.Başvuruda bulunan kişilerin gerekli incelemeler yapılmasının ardından esilen söz konusu verginin iadesine başladı.Bu kapsamda başvuru yaparken verdiğiniz hesapları kontrol edin. 

 

KIDEM TAZMİNAT PARA ÖDEME
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ