Advert

Başkan Halit Doğan duyurdu!

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Tekstilkent projesi kapsamında bir eğitim merkezi kuracaklarını, burada verilen eğitimlerde işlerinde uzman kişiler yetiştireceklerini duyurdu.

Başkan Halit Doğan duyurdu!
Başkan Halit Doğan duyurdu!

Başkan Halit Doğan, tekstil firması işletmecileri ile düzenlediği toplantıda, Tekstilkent projesi kapsamında bir eğitim merkezi kuracaklarını, burada verilen eğitimlerde işlerinde uzman kişiler yetiştireceklerini dile getirdi.

ÇÖZÜM ODAKLI BİR PROJE
Tekstilkent projesi ile tüm tekstilcileri bir bölgeye toplayacaklarını belirten Doğan, “İş adamlarımızın talep ve sıkıntılarını dinledik. Çözüm odaklı çalışıyoruz,  Tekstilkent projesi ile işadamlarımızın da sıkıntılarını büyük ölçüde çözmüş olacağız. Sektörde en çok yaşanan sıkıntılardan birinin de kalifiyeli işçi bulmak olduğunu öğrendik. Tekstilkent’e meslek eğitim merkezi kuracağız, burada mesleki eğitimler verip işlerinde uzman kişiler yetiştireceğiz.”şeklinde konuştu.

Doğan bu proje ile istihdam önemli bir büyüme elde edileceğinin altını çizerek sözlerine şöyle devam etti;
“Tekstilkent projesi ile istihdamda önemli büyüme gerçekleştireceğiz. Çarşamba’da şuan ortalama bin kişi tekstil firmalarında çalışıyor, bu sayıyı Tekstil Kent ile üç katına çıkartmayı hedefliyoruz. Çarşamba için büyük bir istihdam fırsatı, çalışanların %90’ını kadınlarımız oluşturacak. Tekstil Kent’te kreş ve sosyal tesislerimizde olacak. İyi bir çalışma ortamı sağlamak için her noktayı en ince ayrıntısına kadar düşüneceğiz. 

Çarşamba Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya Çarşamba AK Parti ilçe Başkanı Taner Özden, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz,  Çarşamba Terziler Odası Başkanı Enver Yılmaz ve işadamları da katılım gösterdi.

çarşamba halitdoğan samsunhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ
DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN ÖNLEMLER
DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN ÖNLEMLER