Advert

Samsun'da 19 Mayıs'ta bunu yapmak yasak

Samsun Valiliği, 19 Mayıs Pazar günü kentin hava sahasında, insansız hava aracı (drone) ve amatör havacılık (paramotor, yelkenkanat, paraşüt, yamaç paraşütü vb.) etkinliklerinin yasaklandığını duyurdu.

Samsun'da 19 Mayıs'ta bunu yapmak yasak
Samsun'da 19 Mayıs'ta bunu yapmak yasak

Samsun Valiliği'nce, 19 Mayıs Pazar günü 100.yıl etkinlikleri kapsamında kente gelecek olan siyasiler ve halkın güvenliği açısından, hava sahasında insansız hava aracı (drone) ve amatör havacılık (paramotor, yelkenkanat, paraşüt, yamaç paraşütü vb.) faaliyetler yasaklandı.

Valilik'ten konuyla alakalı yapılan açıklama şu şekilde;

"İlimizde kutlanılacak olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. yıl kutlama etkinliklerine katılacak olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile devlet büyüklerimiz ve siyasi parti genel başkanlarının korunmalarına yönelik tedbirlerin en üst seviyede alınması gerekliliğinden, kamu düzeni, genel güvenlik ve asayişin sağlanması maksadıyla 19 Mayıs 2019 Pazar günü, Samsun hava sahasında, insansız hava aracı (drone) ve amatör havacılık (paramotor, yelkenkanat, paraşüt, yamaç paraşütü vb.) faaliyetleri kapsamındaki araçların uçurulması yasaklanmıştır. Bu yasaklara uymayan İHA kullanıcıları ve işleticileri hakkında 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu'nun 144'üncü maddesine göre işlem yapılacaktır" 

samsun 19mayıs yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ