Advert

Samsun'da organları umut oldu

Samsun'da beyin ölümü gerçekleşen Mustafa Yılmazel'in (59) organları, ailesi tarafından bağışlandı.

Samsun'da organları umut oldu
Samsun'da organları umut oldu

Samsun'da tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Mustafa Yılmazel'in (59) organları, ailesi tarafından bağışlandı. Yılmazel'in organları Samsun ve Erzurum'daki 5 hastaya umut oldu.

ÖRNEK KARAR
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Mustafa Yılmazel'in (59) dün gece beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine  görevli organ nakli koordinatörü aileyle görüştü. Aİlenin vermiş olduğu örnek karar üzerine Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi ve Ulusal Koordinasyon Merkezi'nce dokuların uyum sağladığı hastalar tespit edildi.

ERZURUM'A GÖNDERİLDİ
OMÜ Organ Nakli Merkezi öğretim üyesi Dr. Kağan Karabulut ve ekibince yapılan ameliyatla alınan iki böbrek, iki kornea Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde hastalara nakledileceği belirtilirken, karaciğer ise nakil için ambulansla Erzurum'a gönderildi.
 


30 BİN KİŞİ SIRA BEKLİYOR

OMÜ Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Dr. Mehmet Kazak,  "Merhuma Allahtan rahmet diliyorum. Ayrıca aileye zor bir anda metanetini yitirmeden organ bağışı kararı vererek organ bağışı bekleyen hastalara umut oldukları için sonsuz teşekkür ediyorum. Türkiye'de 30 bine yakın hasta organ nakli için sıra bekliyor. Organ bağışıyla bu hastalarımızın hayatlarını kurtarma imkanı var. Ailenin bu kararının herkese bir iyilik örneği olmasını temenni ediyorum"  ifaderinde bulundu.

SAMSUN ORGANBAĞIŞI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ
DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN ÖNLEMLER
DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN ÖNLEMLER