Advert

İlkadım'da sıkı denetim

Samsun'un İlkadım ilçesinde zabıta ekiplerince fırınlarda hijyen ve gramaj denetimi yapılırken, kurallara uymayanlara gereken uyarılar yapıldı.

İlkadım'da sıkı denetim
İlkadım'da sıkı denetim

Ramazan ayına girdiğimiz ilk günden bu yana enetimlerini sürdüren zabıta ekipleri,İftar sofralarını süsleyen iftar pidesine yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde fırıncılar hijyen ve gramaj konusunda uyarılar yapılırken, pidelerin gramları ölçüldü, çalışanların sağlık belgeleri incelendi.

Pidelerin tek tek ve çoklu olarak tartıldığı tartım kontrolünde Fırıncılar Pidelerin 300 ve 600 gram dışında üretilemeyeceği hususunda uyarıldı.300 gram pidenin 2.50 TL, 600 gram pidenin ise 5 TL’ye satıldığını belirten fiyat listesinin de görünen bir yere asılması konusunda uyarı yapıldı.

Zabıta Müdürü Şeref, Ramazan ayının sağlıklı ve hijyenik  geçirilmesi adına denetimlerin son güne kadar devam edeceğini belirterek şu açıklamalarda bulundu; 

''Halk sağlığı konusunda taviz vermemiz düşünülemez. Denetimlerle amacımız var olabilecek üretim hatalarını asgari düzeye indirmek, sorunları esnafımızla birlikte çözmektir”

samsun denetim samsunhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ
DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN ÖNLEMLER
DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN ÖNLEMLER