Advert

Samsunlular dikkat! Bunu yapana 604 lira ceza

Yaya geçidinde araçların yayaya öncelik vermesi zorunlu hale getirilirken, caydırıcı olması amacıyla da kurallara uymayanlara 604 lira para ceza uygulanacağı duyurulmuştu. Ancak birçok vatandaş para cezasına aldırış etmeden kurala uymuyor.

Samsunlular dikkat! Bunu yapana 604 lira ceza
Samsunlular dikkat! Bunu yapana 604 lira ceza

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” projesi kapsamında hayata geçirilen, araçların yayaya öncelik vermesi kuralına çok sayıda araç sürücü uymuyor. Caydırıcı olması amacıyla belirlenen 604 liralık para cezası da sürücülerin kurala uymamasına engel olamadı. Emekli Emniyet Müdürü Süleyman Bozoğlu,“604 liralık cezaya rağmen bilinç oluşmadı” açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacıyla  “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” projesi kapsamında 2019 senesi ‘Yaya Öncelikli Trafik’ yılı ilan edilmişti. Kampanya ve tanıtımlarla kamuoyuna duyurulan projeye bazı sürücüler uyarken bazıları ise uymamayı sürdürüyor.

'DAHA DUYARLI OLMALIYIZ'
E
mniyet Teşkilatında 33 sene boyunca görev yapan Süleyman Bozoğlu projenin tam anlamıyla uygulanamadığını belirtti. Proje kapsamında sürücülerin öncelikle yayalara yol vermesi gerekirken Türkiye’nin hiçbir yerinde bu kuralın uygulanmadığının altını çizen Bozoğlu şu ifadelerde bulundu;

“Bu konuda farkındalık oluşturulmasına rağmen trafik ışığı olamayan yaya geçitlerinde yayaların zor bir şekilde geçtiği görülüyor. Emniyetimiz uygulamalar yapıyor ama sürücülerimiz bu kurallara uymuyor. Yetkililer bu konuda daha duyarlı olmalı. Bu konuda seminerler ve eğitimler verilmeli ve sürücüler aydınlatılmalı. Bu konuda fahri olarak Türkiye’nin her yerine gönüllü olarak eğitim vermeye hazırım. 604 liralık cezaya rağmen bu bilinci oluşturamadık”

SAMSUN SAMSUNHABER SAMSUNGÜNCELHABER TRAFİKCEZA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ