40 ton eti karpuzla sindirdi!

Atakum'un eski Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın seçimlere 46 gün kala 1 milyon 628 bin 625 lira ödenerek, 37 buçuk ton lop et alımı yapıldığı ortaya çıkmıştı. Fakat seçim sonunda yapılan sayımlarda lop etin izine rastlanmamıştı. Taşçı, konuyla ilgili sessizliğini korurken kayınçosu Aziz Şişman ile karpuz keyfi yaparken görüntülendi.

40 ton eti karpuzla sindirdi!
40 ton eti karpuzla sindirdi! Samsun Güncel Haber

Samsun’un Atakum ilçesi eski belediye başkanı AK Parti'li İshak Taşçı döneminde seçimlere 46 gün kala 1 milyon 628 bin 625 lira ödenerek, 37 buçuk ton lop et alımı yapıldığı ortaya çıkmış, 31 Mart'tan sonra koltuğa oturan CHP'li başkan Cemil Deveci ise stok sayımında hiç et bulunmadığını açıklamış ve durumu eleştirmişti. Söz konusu eti belediyeye satan firma, etin parasının ödenmemesi üzerine belediye tesislerine haciz kararı aldırdı. Belediyenin Seyir terası ve Yalı kafenin gelirlerine haciz işlemi uygulandı. Yeni Başkan Deveci, et alımında sahte fatura düzenlendiğini söyledi.

 

ORTADA ET YOK BORÇ VAR
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, göreve başladığı andan itibaren hacizlerle ve borçlarla uğraştığını dile getirerek, “Eti almışlar. Ortada et yok. 46 günde bu kadar eti yemelerinin imkânı yok. Et almışlar gibi gösterip karşılığında çek vermişler. Çekleri de ödememişler. Yani giderayak vurabildikleri kadar vurmaya çalışmışlar. Çeklerin iptali için dava açıyoruz. Böyle bir alacakları yok. Sahte fatura düzenlemişler. Onların şirketini kapattım ve yeni bir şirket kurdum. Şimdi bütün tesisleri bu şirket idare ediyor. En kısa sürede de ihale yapacağım. Bundan sonrasına yargı karar verecek” açıklamalarında bulunmuştu.

 

37 TONLUK SESSİZLİĞİN ÜZERİNE KARPUZ KEYFİ!
Atakum Belediyesi'nde 31 Mart yerel seçimlerinin ardından bunlar yaşanırken, iddiaların merkezindeki isim olan Atakum Belediyesi eski Başkanı AKP'li İshak Taşçı sessizliğe bürünmüş ve hiç bir açıklama yapmamıştı. İshak Taşçı, tüm bu olaylar yaşanırken kayınçosu olan Aziz Şişman ile karpuz keyfi yaparken fotoğraf karesine yakalandı. İshak Taşçı'nın belediye başkanı olmasının ardından kayınçosunun mal varlığında büyük artış olduğu iddia ediliyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MASTİT NEDİR? NASIL KORUNUR?
MASTİT NEDİR? NASIL KORUNUR?
CİLT LEKELERİ İÇİN DOĞAL MASKELER
CİLT LEKELERİ İÇİN DOĞAL MASKELER