Advert

O alan benzinlik olsun

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Eski İlkadım Belediyesi Gazi Hizmet Binası’nı kamu kaynağı olarak doğru kullanılması amacıyla akaryakıt istasyonuna dönüştürme talebimiz var. Bu gerçekleşirse 20 milyon liradan fazla bir fiyata satılabilir" dedi

O alan benzinlik olsun
O alan benzinlik olsun Gülay Gültekin

 Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyon Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda 2 gündem dışı olmak üzere toplam 29 madde görüşülerek karara bağlandı. Toplantıya daha sonra katılan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, eski İlkadım Belediyesi Gazi Hizmet Binası’nın akaryakıt ve servis istasyonuna dönüştürülmesiyle ilgili taleplerinin olduğunu açıkladı. 

YETİM HAKKI VAR 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, belediyenin 264 milyon borcu bulunduğunu ve bunların ödenebilmesi için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Eski belediye binası Erdoğan Tok döneminde ticari alan olarak belirlenerek satışa uygun hale getirilmişti. Buranın şu anda 10 milyon lira civarı bir değeri var. Eğer burası akaryakıt istasyonuna dönüştürülürse  20 milyondan fazla bir fiyata satılabilir. Bu binanın kamu kaynağının doğru kullanılması adına bizim de böyle bir talebimiz var. Yaptığımız araştırmalarda yasal bir engel yok. Bu borç benim borcum değil. Bu borcu ben yapmadım. Burada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Ben bu binanın akaryakıt istasyonuna dönüştürülerek satılmasını istiyorum” diye konuştu.

TEKCAN’DAN DESTEK

Kararın uygun olduğunu belirten CHP'li Meclis Üyesi Atilla Tekcan ise “Bu yatırım imar yasasına sıkıntı olmayan, yapının değerini arttıracak bir çalışma. Bir iktisatçı olarak Başkan Demirtaş’a katılıyorum. Kent estetiği açısından da iyi olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.   AK Parti'li meclis üyeleri söz konusu alanla ilgili raporları incelenmesini ve oylamanın ona göre yapılmasını talep etti. Görüşülen maddenin komisyonda bekletilmesine oy birliğiyle karar verildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da annesini silahla boynundan vurdu
Samsun'da annesini silahla boynundan vurdu
Samsun'da eşzamanlı operasyon, 19 gözaltı
Samsun'da eşzamanlı operasyon, 19 gözaltı