Advert

Bafra'dan fakülte için Ankara çıkarması

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın öncülüğünü yaptığı heyet, OMÜ Eczacılık Fakültesi'nin Bafra'da kurulması için Ankara'da bir dizi temas gerçekleştirdi

Bafra'dan fakülte için Ankara çıkarması
Bafra'dan fakülte için Ankara çıkarması Gülay Gültekin

 Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete'nin 25.06.2019 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile birlikte yaşanan süreç ve gelinen nokta Bafra’da ciddi bir kamuoyu oluşmasına neden oldu. AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın öncülüğünü yaptığı heyet, OMÜ Eczacılık Fakültesi'nin Bafra'da kurulması için Ankara'da bir dizi temas gerçekleştirdi. Kırcalı ve Kılıç, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Semiz, MHP İlçe Başkanı Barbaros Turna ve hayırsever işadamı Saffet Arslan ve Akif Arslan’dan oluşan heyetle birlikte TBMM'de çeşitli ziyaret ve istişarelerde bulundu.

BEKLENTİ OLUŞTU

Heyet, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, milletvekilleri Ahmet Demircan ve Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret ederek, OMÜ bünyesinde açılacak eczacılık fakültesinin Bafra’ya gelmesi konusunda ilçede oluşan beklenti ve hassasiyeti ifade etti. Kırcalı öncülüğünde YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile de bir araya gelen heyet, fakültenin Bafra’ya kazandırılması ile ilgili olarak görüşmelerde bulundu.

KARARLILIĞIMIZ SÜRECEK

Ziyaretlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "Eczacılık fakültesinin Baframıza kazandırılması ile ilgili yoğun bir gayret içerisindeyiz. Bu konu ile ilgili olarak ikinci kez milletvekillerimiz ve YÖK Başkanımızla bir araya denizli escortk. Gayet olumlu geçen görüşmelerimizin ilçemize hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum. Eczacılık fakültemizin Baframıza kazandırılması için birlik ve beraberlik içerisinde ortaya koyduğumuz kararlılığı sürdüreceğiz" dedi.

Kaynak: Samsun Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da annesini silahla boynundan vurdu
Samsun'da annesini silahla boynundan vurdu
Samsun'da eşzamanlı operasyon, 19 gözaltı
Samsun'da eşzamanlı operasyon, 19 gözaltı