Advert

Samsun Valiliği'nden KPSS uyarısı

Samsun Valiliği, yaptığı açıklama ile hafta sonu yapılacak KPSS için uyarılarda bulundu

Samsun Valiliği'nden KPSS uyarısı
Samsun Valiliği'nden KPSS uyarısı Gülay Gültekin

Samsun Valiliği, yaptığı açıklama ile hafta sonu yapılacak KPSS için uyarılarda bulundu ve şehir genelinde sınav için alınan bir dizi tedbiri vatandaşlarla paylaştı.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK

Yapılan açıklamada, "14.07.2019 Pazar günü başlayacak ve 28.07.2019 Pazar günü Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları ile son bulacak olan KPSS için, Samsun ili Atakum İlçesi Nüfus Müdürlüğü 13.07.2019 tarihinden itibaren Cumartesi günleri saat 07:00-14:30; Pazar günleri ise saat 07:00-10:00 arasında açık olacaktır. Herhangi bir nedenle TC Kimlik kartı bulunmayan veya kaybeden adaylar ve görevliler Nüfus Müdürlüklerinden fotoğraflı, imzalı ve mühürlü "Geçici Kimlik Belgesi"ni alabileceklerdir. Bu Geçici Kimlik Belgesi sınav için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir. Ancak, sürücü belgesi, öğrenci kimlik kartları, basın kartı, avukat kimliği, kurum kimlikleri, muhtarlıklardan alınan ikamet izni vb. kimlikler sınava girişte belge olarak kabul edilmeyecektir" denildi.

OKUL İSİMLERİNE DİKKAT!

Açıklamada, "Sınav gününden önce adayların, sınava girecekleri binaları önceden görmeleri, sınav günü stres ve karmaşa yaşamamak için önem arz etmektedir. Farklı ilçelerde benzer isimlerde lise (örneğin Samsun İlkadım İlçesinde ve 19 Mayıs İlçesinde 19 Mayıs Anadolu Lisesi gibi) olabilmektedir. Bu nedenle, hangi ilçedeki okulda sınava girileceği Sınava Giriş Belgelerinde yazılı olan adres bilgileri kontrol edilerek kesinleştirilmeli ve buna göre tedbir alınmalıdır" ifadelerine yer verildi.

TRAFİĞE DİKKAT!

Açıklamada ayrıca, şu ifadelere yer verildi: "Sınavda şeffaf pet şişe içerisinde su haricinde ÖSYM'den resmi izin alınmamış ilaç, gıda ve her türlü cihazla ya da alçılı ve sargılı sınava giriş kesinlikle yasak olduğundan ilaç, gıda ve her türlü cihaz, veya alçılı-sargılı sınava gelinmemesine dikkat edilmelidir. Bilindiği gibi Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüsüne tramvay seferleri 5 Temmuz 2019 Cuma gününden itibaren başlamıştır. Kampüs içerisindeki fakültelerde sınava girecek adayların ve görevliler, üzerinde OMU-YURTLAR yazan tramvaylar ile aktarma olmadan sınava girecekleri binaya ulaşabileceklerdir. Samsun ÖSYM Sınav Koordinasyon Kurulunun aldığı karar gereği Samsun Büyükşehir Belediyesince sıklaştırılmış tramvay ve otobüs seferleri sabah saat 06:00’dan itibaren başlayacaktır.

Son olarak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsünde sınava girecek adayların olası trafik yoğunluğunu hesaba katmalarını, ‘planladıkları saatten’ en az bir (1) saat erken yola çıkmaları, mümkün olduğu kadar toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri önemle tavsiye edilmektedir. Sınava girecek öğrencilerimizin sınav günü sabah oturumlarında saat 10:00’dan sonra, Pazar günü öğleden sonraki oturumda ise 14:30’dan sonra binalara kesinlikle alınmayacaklarını akıllarında bulundurması gerekmektedir. ÖSYM Samsun Sınav Koordinatörlüğü olarak sınavlara katılacak tüm adaylara başarılar diliyoruz."

Kaynak: Samsun Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da annesini silahla boynundan vurdu
Samsun'da annesini silahla boynundan vurdu
Samsun'da eşzamanlı operasyon, 19 gözaltı
Samsun'da eşzamanlı operasyon, 19 gözaltı