Advert

Samsun Büyükşehir’de o yönetmeliğin maddeleri değiştirildi

Samsun Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) yönetmeliğinin maddeleri Samsun Büyükşehir Belediye Meclis kararıyla değiştirildi.

Samsun Büyükşehir’de o yönetmeliğin maddeleri değiştirildi
Samsun Büyükşehir’de o yönetmeliğin maddeleri değiştirildi Gülay Gültekin

 Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleşti. 26 gündem, 1 günden dışı maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında maddeler görüşülerek karara bağlandı. İlçelerde yapılan SAMGAZ çalışmalarının sonrasında kazı yapılan yerlerin kapatılması konusunda yaşanan problemler nedeniyle, Samsun Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) yönetmeliğinin maddeleri Samsun Büyükşehir Belediye Meclis kararıyla değiştirildi. Daha önce kazı yapan kuruluşların, kazı yapılan bölgenin tamiratlarını yapma süresi 3 yıldan 1 yıla indirildi. 

MAĞDUR OLDUK 

Bu konuyu meclise ve gündeme kendilerinin taşıdıklarını söyleyen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Yaklaşık 3 yıldır ilçesinde doğalgaz çalışmaları devam eden bir belediye başkanı olarak, bu mağduriyeti yerinde yaşayanlardan biri benim. 15 Temmuz 2016 yılında karara bağlanan ve bugüne kadar hiçbir büyükşehirde uygulanmayan doğalgaz çalışmalarında bütün belediyelerde firmaların bozduğu yer kadar maliyet ödemesi gerekirken o günkü fen işlerimizin 5 kata yakın bozduğu yerin tamiratıyla alakalı bir maliyet çıkarılıyordu. Bunun sonucunda Büyükşehirle alakalı yolların hiçbir tanesine firmalar girmiyor. Sürekli parasal mantıklarla vatandaşa gelmeye çalışan hizmetlerin önüne geçmeye çalışmak doğru değil. Biz bunun mağduriyetini yaşıyoruz. Bugün doğalgaz çalışmalarının bittiği mahallelerimizin birçoğunda büyükşehirle alakalı yollara, 3 yıllık istenen teminatlar yüzünde doğalgaz çalışması gelememiştir. Bu gidişle hizmetin 5 yıl içerisinde tamamlanamayacağından dolayı böyle bir talepte bulunduk” dedi. Samsun Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) yönetmeliğinin maddelerinin değiştirilme önergesi oy birliğiyle kabul edildi.

Kaynak: Samsun Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da annesini silahla boynundan vurdu
Samsun'da annesini silahla boynundan vurdu
Samsun'da eşzamanlı operasyon, 19 gözaltı
Samsun'da eşzamanlı operasyon, 19 gözaltı