Advert

Hak arayışımız sürecek

İstanbul Esenler Otogarı'nın otopark bölümü, alınan kararla 5 yıllığına İSPARK'a devredildi. Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş. (AVTER) Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Haluk Tan, "Yargı önünde hak aramaya devam edeceğiz" dedi

Hak arayışımız sürecek
Hak arayışımız sürecek Gülay Gültekin

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi temmuz ayı ikinci meclis toplantısı Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda  25 yıldır Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği tarafından işetilen ve sözleşmesi 5 Mayıs'ta dolan Büyük İstanbul Otogarı'nın devredilmesi görüşüldü. Ancak mecliste otogarın sadece otopark kısmının 5 yıllığına İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret A.Ş.'ye (İSPARK) devredilme kararı alındı. Böylece alınan kararla 1 saati ücretsiz olacak otoparkı 5 yıl süreyle İSPARK işletecek. Gelirin yüzde 25'i İBB'ye geri kalanı da İSPARK'a gidecek. 

SÜREÇ YAKINDAN TAKİP EDİLECEK

Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş. (AVTER) Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Haluk Tan, alınan karara ilişkin açıklama yaptı. Tan, konu hakkında hukuk mücadelesinin adli yargıda devam ettiğini belirerek, "Meclis iradesine duyduğumuz saygıya karşılık, tarafımızca verilen hukuk mücadelesine de tartışmasız saygı duyulmasını bekliyoruz. Sektör olarak hak, hukuk ve adalet kavramlarını benimseyen vizyon ve misyonumuzdan ödün vermeden, süreci yakından takip etmek sureti ile idareden kaynaklı yıllardan beri süregelen mağduriyetlerimiz karşısında yargı önünde hak aramaya devam edeceğimizi kamuoyu bilgilerine sunarız" ifadelerine yer verildi. 

Kaynak: Samsun Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da annesini silahla boynundan vurdu
Samsun'da annesini silahla boynundan vurdu
Samsun'da eşzamanlı operasyon, 19 gözaltı
Samsun'da eşzamanlı operasyon, 19 gözaltı