Mağarada Günlerce Sıkışıp Kaldı

Kamboçya'da yarasa dışkısı toplamak için girdiği mağarada iki kaya arasındaki dar geçitte sıkışan şahıs, 4 gün sonra kurtarıldı.

Mağarada Günlerce Sıkışıp Kaldı
Mağarada Günlerce Sıkışıp Kaldı Samsun Güncel Haber

BBC'nin aktardığı habere göre 28 yaşındaki Sum Bora adlı genç, yarasa dışkısı toplamak amacıyla bir mağaraya girdi. Burada ilerleyen Bora, iki kaya arasındaki dar geçitten geçmek isteyince kayaların arasında sıkıştı. Ailesinin 4 gün boyunca ulaşamadığı Bora, yapılan aramalar sonucunda sıkıştığı yerde bulundu. 

Bora, mağaranın girişindeki dar aralıktan yaklaşık 200 kişinin katıldığı ve 10 saat süren operasyonla başarılı bir şekilde kurtarıldı. Aç ve susuz 4 gün geçiren Bora, tedavi altına alınırken, olay sonrası paylaştığı videoda bir yerden sonra kurtarılmaktan ümidi kestiğini ve yanında bir bıçak olsa kendisini öldürebileceğini söyledi.

Bora, kendisine kurtarılma hediyesi olarak 2 bin 500 dolar (yaklaşık 14 bin lira) gönderen Başbakan Hun Sen'e de teşekkürlerini iletti. "Guano" olarak da bilinen ve gübre olarak kullanılan yarasa dışkısı toplayıcılığı, dünyanın en yoksul ülkeleri arasındaki Kamboçya'da birçok kişinin mesleği haline geldi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EMZİREN ANNELERE BESLENME ÖNERİLERİ
EMZİREN ANNELERE BESLENME ÖNERİLERİ
GÖZ ALTI TORBALARI YÜZ İFADESİNİ ETKİLİYOR
GÖZ ALTI TORBALARI YÜZ İFADESİNİ ETKİLİYOR