PROTOKOL BÜYÜK ZAFERİ KUTLADI

Samsun Valisi Osman Kaymak, Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş, Yusuf Ziya Yılmaz, Kemal Zeybek, Erhan Usta ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı yayımladıkları mesajlarla kutladı.

PROTOKOL BÜYÜK ZAFERİ KUTLADI
PROTOKOL BÜYÜK ZAFERİ KUTLADI Samsun Güncel Haber

Samsun Valisi Osman Kaymak, Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş, Yusuf Ziya Yılmaz, Kemal Zeybek, Erhan Usta ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı yayımladıkları mesajlarla kutladı.

ONURLU BİR ZAFER

Samsun Valisi Osman Kaymak, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kaymak mesajında, tarih boyunca bağımsızlığından ödün vermeksizin, her türlü tehdide karşı birlik ve beraberlik duygularıyla kenetlenen asil Türk Milleti'nin, ulusun bağımsızlığını müjdeleyen ve Kurtuluş Savaşı'nı nihayete erdiren 30 Ağustos Zaferi'nin yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamadığını belirtti.

Büyük kahramanlık

Vali Osman Kaymak, mesajında şu ifadelere yer verdi: "30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. Bu duygular milletimizi hep güçlü ve dimdik ayakta tutmuş, kurduğumuz devletlerin dünya tarihine yön vermesine imkân sağlamıştır.

İlelebet sürecek

Bilinmelidir ki, dün olduğu gibi bu gün de ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idrakiyle, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını; 100 yıl önce olduğu gibi bugün ve yarın da ilelebet sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Samsunlu hemşehrilerimin ve şanlı ordumuzun vatansever mensuplarının, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum."

30 AĞUSTOS VATAN AŞKININ İLANI

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, '30 Ağustos Zafer Bayramı' dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karaaslan mesajında, "30 Ağustos, tarihi boyunca bağımsızlığı uğruna tüm varlığını ortaya koyan milletimizin, imkansızlıklar karşısında dahi göğsündeki iman ve yüreğindeki cesaretle mücadele edişinin ve emsalsiz vatan aşkının ilanıdır. 1071'de Sultan Alparslan kumandanlığında Malazgirt'te verilen mücadelenin bir benzeri asırlar sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nde verilmiş; 1071'de ebedi vatanımız olan Anadolu’nun bağımsızlığı 1922'de bir kez daha milletimizin sergilediği inançla tescillenmiştir. Kurtuluş Savaşı'mızın başarıya ulaşmasında en önemli etkenlerden biri olan bu büyük zaferin ardında milletimizin istiklal aşkı, cephe gerisinde ortaya konulan fedakarlık ve kahraman ordumuzun cesareti vardır.,'Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet' ilkesi etrafında birleşen milletimiz, yüzlerce yıldır bugüne kadar karşısına ,çıkarılan tüm tehdit ve saldırıları bağımsız yaşama iradesiyle tarihe gömmüş, bugün de aynı kararlılıkla geleceğe emin adımlarla yürüyüşünü sürdürmektedir. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

İFTİHAR VESİLESİ

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, ‘30 Ağustos Zaferi’nin 97'inci yıldönümünü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Köktaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: "30 Ağustos; 1071'de Malazgirt’te açılan sayfanın altına 1922 yılında vurulan şanlı mühürdür. Tarih boyunca birlik ve beraberliğimizi yıkmaya çalışan her türlü hain girişimi ve saldırıyı boşa çıkaran aziz milletimiz, 30 Ağustos 1922’de elde ettiği büyük zaferle birlikte, ayrılmaz bir bütün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir.  Bu bakımdan, 30 Ağustos aziz milletimiz için çok özel bir anlam ve öneme sahiptir, hepimiz için bir iftihar vesilesidir. Çok şükür ki, bizlere kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan Cumhuriyetimiz, aziz milletimizin azmi ve gayreti sayesinde her geçen gün daha da güçlenmekte, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı ve emin adımlarla ilerlemektedir.  Ecdadımızın o günkü azim, iman ve heyecanı ile bizlerde aynı aşk ve inançla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizi inşa ediyor, yarının sahipleri olacak evlatlarımıza her alanda dünya lideri bir Türkiye bırakmanın mücadelesini veriyoruz. Bu vesileyle, başta bu büyük zaferin mimarı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerini, bin yıldır bu bayrak uğruna şehit ve gazi olmuş bütün vatan evlatlarını rahmet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum."

GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERDİ

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Milletvekili Yılmaz mesajında, "Kurtuluş Savaşı sırasında kenetlenen Türk Milleti, büyük fedakarlık ve cesaret örneğiyle elde ettiği zaferlerle güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temellerini atmıştır. İşgal altındaki topraklar milli ruhun canlanmasıyla düşmandan arındırılmış, bu birlik ve beraberlik dünyada emsali görülmemiş bir zaferle sonuçlanmıştır" dedi.

Çok şey borçluyuz

Türk Milleti'nin ortaya koyduğu ruhun bitmeyeceğini belirten Milletvekili Yılmaz, "Tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimiz 30 Ağustos 1922'de büyük zafer ile dünyaya gücünü göstermiş, bir karış vatan toprağının kimseye verilmeyeceğini kanıtlamıştır. Milletimizin ortaya koyduğu bu yüksek ruh ve şuur hiç bir zaman bitmeyecektir. Bugün, bağımsız bir devlet çatısı altında yaşayanlar olarak hepimiz bu zafere ve bu zaferi bize armağan edenlere çok şey borçluyuz. Bu zafer, bütün dünyada bir milletin bağımsızlığı ve ülkesinin bütünlüğü için gösterdiği cesaretin, fedakarlığın simgesi olacak nitelikte tarih sahnesinde yerini almıştır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutlarım" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN TAPUSU: '30 AĞUSTOS 1922'

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, '30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.   Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi: "Kurtuluş savaşında ilk olarak Sakarya savaşında Yunan orduları geri çekilmek zorunda bırakılır ve burada kazanılan başarı ile ülkemizi işgal eden düşman kuvvetlerinin ülkeden tamamen çıkarılmasında 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz bir dönüm noktasıdır. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasındaki Ordumuz 9 Eylül 1922'de İzmir’in kurtarılmasıyla birlikte ülkemizi işgalci kuvvetlerden temizler. 1071 Malazgirt Meydan savaşı sonucunda bu topraklara gelen ve buraları yurt edinen ataların torunları; 30 Ağustos 1922 Dumlupınar’da yaşanan Büyük Taarruzla bu toprakların gerçek sahipleri olduklarını göstermişlerdir. 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da kazanılan zafer bu ülkenin tapusuna basılan önemli bir mühürdür. Emperyalistlerin bütün emellerinin boşa çıkartıldığı, yokluk içerisinde kazanılan Zaferin 97'inci yılında Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve şükranla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun"

NEFRET EKENLERE PRİM VERMEYİ

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, yayımladığı mesajla 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

Milletvekili Usta mesajında, "Ecdadımız, bundan tam 97 yıl önce, hangi ahval ve şerait altında olursa olsun Türk Milleti'nin şanlı tarihine teslimiyet, imkansızlık, esaret, umutsuzluk gibi mefhumların yazılamayacağını bir kere daha yedi düvele duyurmuştur. Bizler, tarihi  büyük inanç ve zafer örnekleriyle dolu şanlı bir milletin evlatlarıyız. Bu yüzden her daim 30 Ağustos şuurunda yaşamalıyız. Yalnızca toprağımıza el uzatmaya cüret eden düşmana karşı değil, ekonomimize saldıran, kültürümüze saldırıp benliğimizi bozmaya çalışan, milletimizin hamurunda mevcut olan güzelliklerimizi bizden almaya çalışan bütün iç ve dış güçlere karşı, Türk Milleti'nin evlatları olduğumuzu hatırlatmalıyız. Bize miras bırakılan o birlik ve dirlik ruhunu kaybetmemeliyiz. Toplumuzu parçalayan kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı söylemlere hiçbir şekilde itibar etmemeliyiz. Özellikle siyasi ikballeri uğruna toplumu bin parçaya ayırıp, nefret söylemleri ekenlere prim vermemeliyiz. Bu duygu ve düşünceler eşliğinde, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

KAHRAMANLIK DESTANI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Demir mesajında, 30 Ağustos 1922'de Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ve şanlı ordusuyla bir kez daha eşi ve benzeri olmayan bir 'kahramanlık destanı' yazdığını vurguladı.

Türk milletinin, tarih sahnesine çıktığı ilk günden bu yana kahramanlık ve zaferlerle anılan ve bilinen bir millet olduğunu belirten Başkan Mustafa Demir, "Türkler aynı zamanda, vatanına ve bayrağına olan sevgisi ve sadakatiyle örnek olmuş bir millettir. Türk milletinin asla esaret altına alınamayacağının ispatı olan Kurtuluş Mücadelesi'nin taçlandığı 30 Ağustos 1922'de tüm dünya bir kez daha hürriyet ve bağımsızlığımızdan taviz vermeyeceğimizi görmüş oldu.30 Ağustos'taki büyük zafer, Türk milletinin fedakârlığının, kararlılığının, vatan, millet, bayrak sevgisinin de göstergesidir aynı zamanda" dedi.

Mazlum milletlere ilham kaynağı

30 Ağustos Zaferi'nin Türk milletinin 'makus kaderi'ni değiştirdiğini de ifade eden Başkan Demir, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlatılan İstiklal Mücadelesi, tüm yokluk, yoksulluk ve imkansızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile zafere taşınmıştır. 30 Ağustos Zaferi, milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır. 30 Ağustos Zaferi aynı zamanda tüm sonuçlarıyla istiklal mücadelesi içerisindeki mazlum halklara da ilham ve umut kaynağı olmuştur. Bu duygular içerisinde bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz ‘un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarını minnetle yad ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun" dedi.

BİR DÖNÜM NOKTASI

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci  '30 Ağustos Zafer Bayramı' dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Deveci, mesajında şu ifadelere yer verdi: "30 Ağustos zaferi, her zaman gururla andığımız kıvanç verici bir zafer ve aynı zamanda tarihimizin akışını değiştiren, ulusumuzun geleceğe yönelişini etkileyen çok önemli bir dönüm noktasıdır. En değerli varlığımız olan Cumhuriyet, yeni kurulan bir devletin, ulusal bağımsızlığını yeniden kazanabilmek için giriştiği eşsiz bir savaşın sonucunda elde ettiği büyük bir kazanımdır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup kollanmasında hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Büyük Önder'in, öngördüğü çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmek için, Cumhuriyet'in bizlere sunduğu demokrasi kültürünü yaşam biçimi olarak benimsemeli, hukuk devleti, insan hakları ve demokratikleşme alanlarındaki eksikliklerimizi hızla gidermeliyiz.Bu konudaki başarımız, aydınlık yarınların kurulabilmesi, yurttaşlarımıza daha iyi olanakların sunulabilmesinin de yolunu açacaktır. Zafer Bayramı'nı en içten duygularla kutluyor, kahraman ordumuza ve yurttaşlarımıza esenlikler dileği ile en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

ZAFERİN GURURUNU YAŞIYORUZ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Togar mesajına şu ifadelere yer verdi: "Milletimizin azim ve kararlığıyla iman ve bağımsızlık aşkıyla 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta büyük bir zaferle sonuçlandırdığı kahramanlık destanlarıyla dolu Büyük Taarruz, topraklarımıza göz diken düşman kuvvetlerinin bozguna uğratıldığı, milletimizin şahlandığı, geçmişini unutmadan geleceğine sahip çıktığı tarihin en önemli dönüm noktalarından olmuştur. Bütün yokluklara, imkansızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletiyle topyekun kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen 30 Ağustos büyük bir zaferdir. Tarihi destanlarla dolu kahraman milletimizin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya haykırdığı 30 Ağustos Zaferi, tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla, destanlarla dolu büyük Türk Milletinin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının cihana ispatıdır."

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEMİK ERİMESİ SAKATLANMAYA VE ÖLÜME SEBEP OLABİLİR
KEMİK ERİMESİ SAKATLANMAYA VE ÖLÜME SEBEP OLABİLİR
ÇALIŞAN ANNE ADAYLARINA BESLENME UYARISI
ÇALIŞAN ANNE ADAYLARINA BESLENME UYARISI