AFETİN BOYUTLARI BÜYÜK

Samsun'da Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi, 'Sel nedeniyle zarar gören esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için çalışmalarımız sürüyor. Ancak; afet ile birlikte oluşan zararın büyüklüğü ilçemizin iç dinamikleri ile giderilecek boyutta olmadığı da aşikar' dedi.

AFETİN BOYUTLARI BÜYÜK
AFETİN BOYUTLARI BÜYÜK Samsun Güncel Haber

Samsun'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve beraberindeki heyet, Terme Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Ziyarette konuşan Hancıoğlu “Bugün Terme ilçemizde bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. Hasar oluşan noktaları teker teker gözlemleyerek gerekli notlarımızı aldık. Bu tarz afetlerin bir daha yaşanmaması en büyük temennimiz” diye konuştu.

Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi, “İlçemizde yaşanan sel felaketi bizleri son derece üzmüştür. Bundan sonrası için artık geriye bakmak yerine önümüze bakıp bu tür felaketlerin önüne nasıl geçeriz bunun çabası içinde olmalıyız. Oda olarak sel felaketinde mağduriyet yaşayan tüm halkımızın bizlere başvurması adına gerek sosyal medya gerekse mesaj yoluyla bilgilendirmelerimiz yapıldı. Zarar gören esnaflarımızın mağduriyetinin giderilmesi için dilekçe ile taleplerini toplayıp ilgili mercilere ileterek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ancak; afet ile birlikte oluşan zararın büyüklüğü ilçemizin iç dinamikleri ile giderilecek boyutta olmadığı da aşikardır. Bu sebepten bölgemizin bir an önce afet bölgesi ilan edilmesi lazım” ifadelerini kullandı. Ziyaret karşılıklı fikir alışverişi ile son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EMZİREN ANNELERE BESLENME ÖNERİLERİ
EMZİREN ANNELERE BESLENME ÖNERİLERİ
GÖZ ALTI TORBALARI YÜZ İFADESİNİ ETKİLİYOR
GÖZ ALTI TORBALARI YÜZ İFADESİNİ ETKİLİYOR