Advert

ANADOLU VAKFI “DEĞERLİ ÖĞRETMENİM” İLE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Anadolu Vakfı’nın, sosyal girişimcilik ve projeler alanında öğretmenlerin ve dolaylı yoldan gençlerin kapasitelerinin artırılmasını hedeflediği ve 48 ilde yürüttüğü “Değerli Öğretmenim” projesi tüm hızıyla sürüyor. Proje kapsamında, kaliteli öğretim gücünü artırmak üzere Samsun’da pilot çalışma olarak başlatılan “Girişimcilik Seferberliği” eğitimleri 2-13 Eylül tarihleri arasında devam edecek. Eğitimlerde öğretmenlere; iş fikri ve iş modeli, öğretimsel liderlik, takım çalışması ve kalite teknikleri, satış pazarlama teknikleri, dijital okuryazarlık, proje döngüsü yönetimi (PCM) gibi konularda bilgi aktarımında bulunulacak.

ANADOLU VAKFI “DEĞERLİ ÖĞRETMENİM” İLE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR
ANADOLU VAKFI “DEĞERLİ ÖĞRETMENİM” İLE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR Samsun Güncel Haber

Anadolu Vakfı’nın, öğretmenlerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılması hedefiyle sürdürdüğü ‘Değerli Öğretmenim’ projesi kapsamında ilk defa 24-26 Haziran tarihlerinde Samsunlu öğretmenlere verdiği Sosyal Girişimcilik eğitimleri devam ediyor. Yine Samsun’da başlatılan pilot uygulama ile öğretmenlere, gençleri başarılı birer girişimci olarak yetiştirmeleri için gereken yetkinlikleri kazandırmak amaçlanıyor. Anadolu Vakfı tarafından Samsun’da başlatılan "Girişimcilik Seferberliği” doğrultusunda ilki 2 Eylül’de gerçekleştirilen ve Samsunlu öğretmenlerden büyük ilgi gören eğitimler 13 Eylül’e kadar devam edecek.

2 Eylül’de Samsunlu öğretmenlere yönelik “İş Fikri ve İş Modeli Atölyesi”nin düzenlendiği eğitim programında 13 Eylül’e kadar “Satış Pazarlama Teknikleri”, “Dijital Okuryazarlık”, “Girişimcilik”, “İnovatif Düşünce”i “Takım Çalışması ve Kalite Teknikleri”, “Organizasyon Yönetimi ve Liderlik”, Öğretimsel Liderlik”, “Yaşam Koçluğu ve Farkındalık”, “Eğitim Koçluğu” hakkında bilgiler aktarılırken okul öncesi öğretmenlerine “Yaratıcı ve Sanatsal Çocuk Gelişimi” eğitimi verilecek ve “Masal Atölyesi” düzenlenecek. Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemine kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlere daha iyi eğitim ve öğretim imkanlarının sunulmasının amaçlandığı "Girişimcilik Seferberliği” kapsamında öğretmen - öğrenci girişimcilik yarışması ile girişimcilik atölyeleri de düzenlenecek.

Bugüne kadar 60 binin üzerinde öğretmene ulaştı

Değerli Öğretmenim projesi kapsamında öğretmen ve yöneticilerin; bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak girişimci bir yaklaşım ile projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan yetkinliklerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Bu hedef doğrultusunda, toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerine yönelik seminer ve eğitimler hayata geçiriliyor. Proje ile bugün “Sosyal Girişimcilik” temasıyla Değerli Öğretmenim projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde, 48 ilde 60 binin üzerinde öğretmene ulaşıldı ve 3 binin üzerinde proje başvurusu alındı. Toplumun sorunlarına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler getirmeyi teşvik etmek amacıyla “Sosyal Girişimcilik Proje Yarışmaları”nın düzenlendiği programda bugüne kadar gerçekleştirilen 9 yarışma ile 200’ün üzerinde ödül verildi.  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALERJİ ATAKLARI GÜNLÜK HAYATI ETKİLİYOR
ALERJİ ATAKLARI GÜNLÜK HAYATI ETKİLİYOR
ÇOCUKLARIN SAĞLIK KONTROLLERİ İHMAL EDİLMEMELİ
ÇOCUKLARIN SAĞLIK KONTROLLERİ İHMAL EDİLMEMELİ