SAMSUN'DA PİTBULL SALDIRISI

Pitbull saldırısı sonucu çöpe atılan yavru kedi, çevreden geçerken Şafak Sezer'in (38) fark etmesi sonucu kediyi kurtardı.

SAMSUN'DA PİTBULL SALDIRISI
SAMSUN'DA PİTBULL SALDIRISI Samsun Güncel Haber

Samsun'un Atakum İlçesi, Çakırlar Mahallesi'nde pitbull cinsi köpeğin saldırısı sonucu ağır yaralanan ve telef olduğu düşünülen 4 aylık yavru kedi, bölgedeki bir çöp konteynerinin yanına bırakıldı. Sokakta yürüyen Şafak Sezer, saldırı sonucu ağır yaralanıp kanlar içinde yatan yavru kedinin nefes aldığını fark edip yardıma koştu. Yaşam mücadelesi veren kediyi kucağına alan duyarlı kadın, otostop ile bir aracı durdurarak, kediyi Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hayvan Hastanesi’ne götürdü. Sezer’in zamanla yarışarak kediyi hastaneye yetiştirmesi ile tedaviye alınan kedi sağlığına kavuştu. Başına ağır darbe alması nedeniyle beyin travması geçiren kedinin, bacaklarından aldığı darbeler için de arka ayakalrına ‘pin’ takıldı ve yürümesi sağlandı. Sezer, yavru kedinin bin TL tutan tedavi masraflarını da cebinden karşılarken, kediyi geçici olarak sahiplendi.

samsun haber

Yaşananları anlatan Şafak Sezer, "Bir anda hayvanın çığlık seslerini duydum. O anda hiçbir şeyi gözüm görmedi. Yavrucuğun yanına koştum, nefes aldığını fark ettim. Kediyi aldım ve yoldan otostop yaparak hayvan hastanesine götürdüm. Burada tedavi ettirdim. Parası hiç önemli değil, sonuçta bir canı kurtardım. Bu yaşananlar, yüreğimi yaktı. Bu türdeki köpeklerle ilgili ciddi bir çalışma yapılması lazım. İçim yandı. Bu vahşi köpek, kedi değil de bir çocuğa da saldırabilirdi. Yetkililere sesleniyorum, lütfen bu tehlikenin önüne geçsinler" dedi.

samsun haber

Tedavi ettirdiği yavru kediyi sokağa bırakmak istemediğini ancak bakacak da durumunun olmadığını belirten Sezer, "Kedi çok uysal. Kuru mama yiyor ve tuvaletini kumuna yapıyor. Bakacak durumumuz pek yok. O yüzden onu sevecek, sahiplenecek, ailesi olacak ona ömürlük bir yuva arıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Samsun Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTIN GÜNLERİNE UYGUN ENFES PATATES SALATALARI
ALTIN GÜNLERİNE UYGUN ENFES PATATES SALATALARI
AŞK'TA BAĞIMLILIĞA DİKKAT
AŞK'TA BAĞIMLILIĞA DİKKAT