Advert

İlk Yardımda Ayrımcılığa Geçit Yok

14 Eylül Dünya İlk Yardım Günü Ayrımcılık ve dışlanma yapmadan herkes için ilkyardım türk Kızılayı ilk yardıma dikkat çekmek için yurt içinde farkındalık çalışması yürüterek çeşitli etkinliklerle günü kutlayacak.

İlk Yardımda Ayrımcılığa Geçit Yok
İlk Yardımda Ayrımcılığa Geçit Yok Samsun Güncel Haber

Bafra Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Halim Tutku Demircan basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kızılay her yıl Eylül ayının ikinci cumartesi günü tüm dünyada kutlanan dünya ilkyardım günü etkinliklerine Bu yıl ayrımcılık ve dışlanma yapmadan herkes için ilk yardım temasıyla 14 Eylül Cumartesi günü kutlanacak.

Bu yıl küresel anlamda farkında çalışmalarında tema özellikle dejavanfajli gruplar yeti kayı olan kişiler Kadınlar çocuklar yaşlılar mahkumlar Öksüz ve yetimlere yerinden edilmiş kişiler göçmenler ve mülteciler ve benzeri diğer grupların İlk yardım eğitimi erişim hakkının sağlanması ve ulaşılabilir İlkyardım Eğitim faaliyetleri yürütülmesi olarak belirlendi.

Demircan, Küresel  tema kapsamı ile ilkyardım eğitimleri ile toplumun her kesimine ulaşmayı amaçlayan Türk Kızılayı Bu yıl bedelli askerlik programına katılım sağlayan herkese ilkyardım farkında eğitimleri  verecek aynı zamanda suça itilmiş çocuklar eğitim evinde kalan çocuklarla birlikte koruma altına alınmış olan çocuklara da ilk yardım konusunda farkındalık eğitim programları Hayata geçirilecek.

150 BİN KİŞİYE İLK YARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ

150 bin kişiye ilk yardım eğitimin de verildiğinin atını çizen Demircan, kritik yönünü ön planda tutarak 2000 yılından bu yana ilk yardım eğitimi vermeye başlayan Türk Kızılayı bu günden bu yana toplumun gerek iş güvenliği  afet ve acil durumlar biçimlendirilmesi için 250 binden fazla kişiye İlk yardım eğitimi verdi. Türk Kızılayı Sadece bu yılın ilk 6 aylık döneminde 183 bin 650  kişiye ulaşarak yüze yüze İlk yardım eğitimi verdi.

Kızılay'ın da üyesi olduğu uluslararası kızılhaç ve Kızılay Derneği Federasyonu ise her yıl 100 ülkede 16 milyondan fazla kişiyi hayat kurtarıcı olarak eğitiyor. Türk Kızılayı aynı zamanda küresel ilkyardım referans merkezi ve Avrupa ilkyardım işbirliği ağının yürütme komitesinde yer alıyor.

İLK YARDIM MOBİL UYGULAMASI HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRACAK

Başkan Demircan son olarak, "Uluslararası kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu ile birlikte geliştirilen ilk yardım uygulaması iOS ve Android mağazalarında indirilebilecek uygulama içerisinde hemen her ilkyardım başlığına ilişkin kapsamlı bilgiler yer alacak." dedi.5

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ