HDP'Lİ O VEKİL TAHLİYE OLUYOR !

Aralık 2018'den beri tutuklu olan eski HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in tahliye edilmesine karar verildi.

HDP'Lİ O VEKİL TAHLİYE OLUYOR !
HDP'Lİ O VEKİL TAHLİYE OLUYOR ! Samsun Güncel Haber

Terör örgütü propagandası yapmak suçundan yaklaşık 10 aydır tutuklu bulunan Sırrı Süreyya Önder hakkındaki tutukluluk kararı anayasa mahkemesi tarafından bozuldu. Karara gerekçe olarak ifade özgürlüğünün ihlali gösterildi.

Kocaeli Kandıra'daki cezaevine kararı kesinleştikten sonra teslim olan Önder'in bireysel olarak Anayasa Mahkemesi'ne yaptığu başvuru dün görüşüldü ve tahliye kararı çıktı.Mahkeme kararında ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine ilişkin iddianın kabul edilebilir olduğuna, Anayasa'nın 26. maddesinin birinci fıkrasında güvence altına alınan ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine, kararın bir örneğinin ihlalin sonuçlarının ortadan kaldırılması için yeniden yargılama yapılmak üzerere İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesine karar verdi.

Karar HDP cephesinde mutlulukla karşılanırken HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu yaptığı açıklamada " Madem AYM 'ifade özgürlüğü varmış, ihlal edilmiş' demiş, fiziken de alalım yoldaşımızı gelelim dedik, Kandıra'ya geldik! Çabuk bırakın arkadaşımı..." diyerek karşılamaya gidenler arasında olduğunu belirtti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEMİK ERİMESİ SAKATLANMAYA VE ÖLÜME SEBEP OLABİLİR
KEMİK ERİMESİ SAKATLANMAYA VE ÖLÜME SEBEP OLABİLİR
ÇALIŞAN ANNE ADAYLARINA BESLENME UYARISI
ÇALIŞAN ANNE ADAYLARINA BESLENME UYARISI