Advert

TÜRKİYE'DEN ABD'YE TARİHİ REST !

Türkiye'den Amerika Birleşik Devletleri'ne uzun zamandır beklenen karşı hamlesinin sonunda yaptı.

TÜRKİYE'DEN ABD'YE TARİHİ REST !
TÜRKİYE'DEN ABD'YE TARİHİ REST ! Samsun Güncel Haber

Aylardır gündemi meşgul eden ve ne zaman start verileceği hakkında birçok fikrin olduğu Fırat'ın doğusuna yönelik harekat ile ilgili en net bilgi sonunda geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda  bu konu hakkında açıklama yaptı.

Yapılacak operasyon ile ilgili hazırlıkları tamamladıklarını belirten Erdoğan "Harekat planımızı tamamladık, gereken talimatları verdik. Kararı verilen ve süreci başlamış olan barış pınarlarının önünü açma ihtimali belki bugün, belki yarın denecek kadar yakın" şeklinde konuştu ve artık işin son noktada olduğunun sinyalinin verdi.

Amaçlarının Fırat'ın doğusunda yeniden yapılandırma olduğunu söyleyen Erdoğan " Bu bölgede 1 milyonu yeni inşa edeceğimiz yerlerde, 1 milyonu da mevxut yerleşimlerde olmak üzere 2 milyon kişiyi iskan etmeyi planlıyoruz. Planlarımız hazır , projelerimiz hazır"  diyerek Suriye'li mültecileri düzenli olarak geri gönderme niyeti içinde olduklarını yaptığı konuşmada beyan etti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YATAĞINIZI BİRDE BÖYLE TEMİZLEMEYİ DENEYİN
YATAĞINIZI BİRDE BÖYLE TEMİZLEMEYİ DENEYİN
ÇOCUKLARINIZI SALGIN HASTALIKTAN KORUYUN
ÇOCUKLARINIZI SALGIN HASTALIKTAN KORUYUN