Advert

HASAN HESAPÇI'DAN EKONOMİK DEĞERLENDİRME

İşçi, memur, emekli maaşlarına enflasyon oranında iyileştirme yapılırken, hizmetlere (elektrik, su, doğalgaz, ulaşım v.b.) fahiş zamlar, her aileye geçinmekte zorluklar yaşatmaktadır.

HASAN HESAPÇI'DAN EKONOMİK DEĞERLENDİRME
HASAN HESAPÇI'DAN EKONOMİK DEĞERLENDİRME Samsun Güncel Haber

 

Ülkemizin ekonomik durumunda herkesin bildiği üzere daralma yaşanmaktadır. Bunun neticesinde vatandaşa yansıyan enflasyon sürekli artış eğilimi göstermektedir. Buna istinaden Büyükşehir Belediyemiz 31 Mart’tan itibaren suya %25, okuma bedeline ise %15 zam yapmıştır. 3 TL olan dolmuş ücretleri 3.5 TL, 4 TL olan tramvay ve otobüs ücretleri ise 4.5 TL olarak güncellenmiştir.

En son 1 Ekim’den itibaren yürürlüğe giren doğalgaz zammı %14.90 olarak belirlenmiş böylelikle doğalgaza 2 yılda yüzde 64 zam gerçekleşmiştir.

Yine en son elektrik ücretlerine %14.90 oranında zam uygulanmıştır.

Bütün bu değerlere rağmen bugünlerde enflasyon oranlarının %9.26’ya düştüğü açıklanmıştır. Hatta yılsonu enflasyon beklentisinin daha da aşağı seviyede gerçekleşeceği öngörülmüştür.

Yukarıda yapılan zam oranları, açıklanan enflasyon oranları ile kesinlikle örtüşmemektedir.

Ama ne hikmetse Büyükşehir Belediyemiz ve diğer kamu kuruluşlarınca elektriğe, doğalgaza, suya ve ulaşım ücretlerine %15-35 oranında zam yaparken, işçi, emekli maaşlarına enflasyon oranında artış yapılmaktadır.

Bu çelişki vatandaşın kafasında soru işaretleri bırakmaktadır. İyi Parti olarak yerelde ve genelde bu konunun takipçisi olduğumuzu/olacağımızı söylemek isteriz. Bu konunun da gündemde tutulması için mücadelemizi sürdüreceğimizi tüm kamuoyunun dikkatine sunarız.

 

Hasan HESAPÇI

İYİ Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ