Advert

SAMSUNGİS, SINAVLAR, BAŞARISIZLIK VE SORUNLAR

Samsun il genelinde yapılan GİS-TYT deneme sınavlarında başarı sıralamasında sonlarda olan ilçelerde ne gibi tedbirler alınıyor?Yoksa başarısızlık ödüllendiriliyor mu?

SAMSUNGİS, SINAVLAR, BAŞARISIZLIK VE SORUNLAR
SAMSUNGİS, SINAVLAR, BAŞARISIZLIK VE SORUNLAR Samsun Güncel Haber

Bazı ilçelerde başarıyı arttırmak için okullardan raporlar,öğretmenlerden analizler istendiğini ama sonucun yine başarısızlıktan ibaret olduğunu görüyoruz.

İl genelinde yapılan bu sınavların ortaya çıkardığı asıl vahim durum ise aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemekten başka bir işe yaramayan analiz, rapor, evrakçılık yönteminin bazı okullarda birinci önceliği öğrencilerine olumlu örnek olması gereken, öğrencilerini "dürüst,a hlaklı, milli-manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmek olan fakat bu önceliklerini unutup sırf kendi başarısı yüksek görünsün diye bu sınavlarda öğrencilere "kopya" veren "olumsuz öğretmen modelleri" ortaya çıkardığını üzüntüyle duymaktayız. "Kaş yapalım derken göz çıkartıyoruz" galiba!

Biz, Anadolu Eğitim Sen olarak ilgililerden bu konuyla ilgili gerekli tedbirleri almalarını ve bu duruma gerekli hassasiyeti göstermelerini "geleceğe dürüst, ahlaklı, güvenilir, milli-manevi değerlere bağlı nesiller" yetiştirmek adına bekliyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ