Advert

DOLAR GÜNE NASIL BAŞLADI?

Dolar/TL, geçen hafta Fitch raporuyla başlayan iyimser hava ve küresel risk iştahındaki düzelmenin ardından enflasyon verileriyle 5.68'e kadar indi ancak kalıcı olamadı.

DOLAR GÜNE NASIL BAŞLADI?
DOLAR GÜNE NASIL BAŞLADI? Samsun Güncel Haber

Önce 5.71'i kıran kur 5 Kasım sabahı 5.73'lerden el değiştiriyor. Piyasalarda bugün düzenlenecek iki Hazine ihalesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Grubu'ndaki açıklamaları izleniyor. Erdoğan'ın 13 Kasım'da beklenen ABD ziyareti, Temsilciler Meclisi'nin Türkiye aleyhtarı iki tasarıyı geçirmesiyle belirsizliğini koruyor

Dolar/TL, dün açıklanan enflasyon verisinin ardından önemli bir hareket yaşamadı. Kur 5.68'leri görse de kalıcı olamadı ve 5.70 civarındaki dar banttaki dalgalanmasını sürdürdü. 

TÜFE, ekim ayında beklentiler doğrultusunda aylık yüzde 2 ve yıllık yüzde 8.55 olurken Fitch'in not görünümünü yukarı çekmesi ve küresel risk iştahındaki pozitif seyir Borsa'da alıcılı seyirle sonuçlandı. BIST-100 dünkü kapanışta 100 bin puanı geçti. 

Aralık ayında toplanacak Merkez Bankası'nın son PPK toplantısına kadar Hazine ihaleleri ve ABD başta olmak üzere Suriye'nin kuzeyindeki durumdan kaynaklı uluslararası ilişkiler izleniyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı artan borçlanma maliyetlerinin uzun vadede borç stokuna etkisini sınırlamak için yaklaşık 1 yıldır gerçekleştirmediği 5 yıl vadeli sabit kuponlu tahvil ihalelerine bugün yeniden başlıyor.

Bugün yapılacak ilk ihalede 5 yıl (1722 gün) vadeli, 6 ayda bir kupon ödemeli sabit kuponlu devlet tahvilinin yeniden ihracı yapılacak. İkinci ihalede ise 5 yıl (1820 gün) vadeli, TÜFE'ye endeksli kira sertifikasının doğrudan satışı olacak.

Dolar/TL 5 Kasım sabahına dünkü seviyesinin üzerinde 5.73'lerde başlıyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
DOĞAL EV TEMİZLEME SPREYİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ
MARKET POŞETLERİ İLE BANYO TEMİZLİĞİ