Advert

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN İŞ İLANI !

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir müjdeyi verdi.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN İŞ İLANI !
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN İŞ İLANI ! Samsun Güncel Haber

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediye meclisinde yaptığı açıklamada KPSS ile 194 kişiye iş verileceğini açıkladı.

Yeni yılın ilk Meclis toplantısında konuşan Demir " Samsun Büyükşehir Belediyesine 124 teknik ağırlıklı devlet memuru statüsünde personel alacağız. Şu anda da komisyona havale ediyoruz. 1 hafta 10 gün içerisinde de bakanlığa yazı göndereceğiz. SASKİ’ye de 70 civarında yine KPSS’den ilana çıkıp personel alacağız. 2020 yılında ve sonrasında birçok projeye başlayacağız. Dolayısıyla birçok alanda personele ihtiyacımız olacak. Uzun süredir KPSS’den belediyemize personel alınmamış. Bunu çok önemsiyoruz" şeklinde konuştu.

Demir , KPSS'yi önemsiyor

Kendisinin görev yaptığı makamlarda da KPSS alımı yaptığına dikkat çeken Demir "Ben bakanlık yaptığım dönemde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne bin 200 KPSS’den personel almıştım. O genç beyinler, yeni bir vizyonla tam bir idealist bir kadro oluşuyor. Gençlerimiz bu konuda çok iyi yetişiyorlar. Şu anda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kendi alanında dünyada açık ara en iyi kuruluşudur. İnşallah genç kadroyu belediyemize kattığımızda Türkiye’de büyükşehirler arasında daha da öne geçmemek için hiçbir nedenimiz yok. Hedefimiz bu yönde. Mimar, mühendis, bilişim, elektrik-elektronik, kamu yönetimi, işletme, iktisat, sosyolog ve veteriner gibi hemen hemen ihtiyaç duyduğumuz her alanda ilana çıkacağız. İlana çıktığınız sayının bir üstünde mülakatla alıyorsunuz. Burada yeteneklerine ve bize yarın ne katabileceklerine bakacağız. İlçe belediyelerimizin de bu tür ihtiyaçları varsa KPSS’den almasını öneriyorum. Bu genç arkadaşlarımızın belediyemizin gücüne güç katacağını düşünüyorum. Tahmin ediyorum Ramazan ayı gibi yaz ortasında bu arkadaşlarımızı bünyemize katmış oluruz" dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mevsimsel Alerji mi, Korona Virüs mü?
Mevsimsel Alerji mi, Korona Virüs mü?
UYUMANIZI KOLAYLAŞTIRACAK HAREKETLER
UYUMANIZI KOLAYLAŞTIRACAK HAREKETLER