Advert

ANNE ADAYLARINA SEMİNER

Samsun’da “Sağlıklı ve Mutlu Bir Gebelik İçin Yanınızdayız” anlayışı ile “Gebelik Takibi ve Doğum Semineri düzenlendi.

ANNE ADAYLARINA SEMİNER
ANNE ADAYLARINA SEMİNER Samsun Güncel Haber

 Samsun Medıcana Hastanesi tarafından hastane konferans salonunda Gebelik Takibi ve Doğum Semineri yapıldı. Doğumda ve doğum sonrasında anneliğe hazırlamak, karşılaştıkları sorunları en aza indirmek ve böyle bir süreçte en çok ihtiyaç duyduğu sağlık bilgisi ve duygu durum açısından iletişim sağlanması amacıyla Medicana Samsun Hastanesi bünyesinde açılan "Gebe Okulu" hizmete başladı. 
  Hastane konferans salonunda başlayan eğitim programında "Gebeliğin Fizyolojisi ve Anatomisi" konusunda Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Lale Çetin, "Bebeğin Anne Karnındaki Gelişim Süreci" ile "Prenatal Bakım ve Testleri" konusunu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Sevinç Bilgin, "Gebelikte Beslenme" konusunu Beslenme ve Diyet Uzmanı Hüban Gönülol, "Normal Doğum ve Sezeryan Doğum" konusunu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Bülent Sürücü, "Doğum Sonrası Yeni Aileniz ve Emzirme" sürecini "İlk Bir Ay Yenidoğan Bakımı" ve Medicana doğum konularını Ebe Sevgi Yavuzyılmaz, "Postpartum Dönemde Duygusal Değişimler ve Baş etme Yöntemlerini" ise Psikolog Dila Soğancı anlattı. Akabinde anne adaylarına oyuncak bir bebek üzerinde çeşitli eğitimler verildi.  
  Anne ve baba adaylarının eğitimci hekim ve uzmanlara sormuş oldukları soruların cevaplandırılması sonucu program tamamlandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OZON TEDAVİSİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR
OZON TEDAVİSİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR
HAMİLELERDE KORONAVİRÜS ETKİSİ
HAMİLELERDE KORONAVİRÜS ETKİSİ