Advert

İLKADIM'DAN ELAZIĞ'A YARDIM ELİ

Türkiye'yi derinden etkileyen Elazığ depremine Samsun halkı kayıtsız kalmıyor.

İLKADIM'DAN ELAZIĞ'A YARDIM ELİ
İLKADIM'DAN ELAZIĞ'A YARDIM ELİ Samsun Güncel Haber

Dün akşam saatlerinde Elazığ'da meydana gelen ilki 20:55'te 6.8 büyüklüğünde ve ikincisi 21:08'te 5.4 büyüklüğünde olan depremler sonrası tüm Türkiye yardım etmek için seferber olmuş durumda.Samsun halkıda  depremzedelere yardım etmek için kollarını sıvadı. İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, sosyal medya hesabından yapacakları yardım projesini duyurdu.

Konu ile ilgil konuşan Akmeşe "Deprem yine kendini hatırlattı. Elazığ ve Malatya'da vefat eden vatandaşlarımıza Allah rahmet etsin. Bu soğuk havada mağdur olan depremzedeler için Halk Eğitim Merkezimiz aracılığı ile hızlı bir şekilde katkıda bulunacağız" diyerek yapacakları kıyafet hazırlama projesini duyurdu.

"Elazığ için Örüyoruz" adı verilen atkı-bere-çorap hazırlama projesi ile hazırlanan kıyafetler, şu anda deprem sonrasında dışarıda kalan ve soğuktan ciddi şekilde etkilenen Elazığ halkına gönderilecek. İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlkadım Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ve Samsun İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin birlikte hayata geçirdiği projeye geniş katılımın olması bekleniyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİDE KANSERİNDEN DEĞİL GEÇ KALMAKTAN KORKUN
MİDE KANSERİNDEN DEĞİL GEÇ KALMAKTAN KORKUN
OZON TEDAVİSİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR
OZON TEDAVİSİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR