Advert

"VAHŞİ HAYVAN PAZARI"

Bu küçük dünya nasıl baş edecek doyumsuz insanoğlu ile. Ağır sanayinin kimyasal atıkları ve çevre kirliliğinin doruklarda olduğu ormanların acımasızca azaltıldığı, enerji kaynaklarının bilinçsizce harcandığı yerküre artık tepkiler vermeye başladı.

Samsun Güncel Haber
Buzullar, iklim değişikliği, küresel ısınma derken, hayvani duyguların ortaya çıkardığı garip dürtülerle icat ettiğimiz yarasa kanadı çorbası, yılan çorbası adını sayıp midenizi bozmayayım,  pangolin, köpek neredeyse tüm haşarat yemeğine kadar aklın sınırlarını zorlayan saçmalıklarla başarıp, hayvanlar arasındaki bir vürüsü kendimize bulaştırdık. Corona gibi Sars virüsü de Çin'den yayılmıştı. Tüm ülkeleri ekonomik anlamda yıpratacak olan bu pandeminin sonuçları çok ağır olacak, burası kesin. Peki bunu kim üstlenecek?  Bu kaosun bu dünya düzeninin alt üst olmasının hesabı sorulmayacak mı ? Her isteyen istediği yerde her saçmalığı yapabilecek mi ? Wuhan şehrindeki vahşi hayvan pazarı ya da diğer uzak doğu ülkelerindeki iğrenç ötesi böcek satıcıları. Artık bu işin şakası kalmadı. Eğer bu virüs bir mutasyona daha girerse bu, dünyanın gerçekten sonu olur. Dünya sağlık örgütü artık bu tür yerleri ve yapılanları  sonlandırmalı. Aynı gezegende yaşıyorsak bu iğrençliğin hesabını sorumlularından sormalı. Filipinler BALUT -Tayland AKREP ÇORBASI -Çin FARE ŞARABI ve daha nice iğrenç şeylerin önüne geçilmedikçe Allah'ta bize bunun hesabını soracaktır. Bence sağlık örgütü derhal en seçkin bilim adamlarını bir araya toplayıp araştırsın, virüsün oluşumuna zemin her yer yok edilsin. Çok merak ediyorum Wuhan belediye başkanı yada il sağlık müdürü ne yapıyorlar acaba. Utanıyorlar mı ? Bu kadar kolay mı milyarlarca insanın sağlığı geleceği ile oynamak. Her türlü pisliğe izin onlardan çıkıyor çünki. Haklarında bir soruşturma bir yasal süreç başladımı. Dünya nın bu sıkıntıya düşmesinde önemli rolü olan bu kişiler bir ceza alacaklar mı ?. Bundan sonra ki süreç nasıl olacak. Yarasa yemeden akrep yemeden böcek yemeden durabilecekler mi ? Vahşi hayvan pazarları şuan hala açık mı ? Virüs üretimine devam ediyorlar mı ? Hiç kimse bu konuyla alakalı bir açıklama yapmıyor. Siz istediğiniz  kadar karantina önlemi alın, virüs üreten yerleri yok etmedikçe sorumlularına ağır ceza vermedikçe sonu gelmez.. Allah ıslah etsin diyelim..
       Dünya genelinde şu an 3 milyar kişi karantinada, virüsün bulaştığı kişi sayısı 500.000 e yanaştı. 22.000 kişi hayatını kaybetti. Başımıza bir gelecek vardı ve gecikmedi. Bu gezegenden başka gidecek yeriniz yoksa size tavsiyem alınan tedbirlere harfiyen uymanız. "EVDE KALIN"  deniyorsa evden çıkmamanız .
     Hoşçakalın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OZON TEDAVİSİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR
OZON TEDAVİSİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR
HAMİLELERDE KORONAVİRÜS ETKİSİ
HAMİLELERDE KORONAVİRÜS ETKİSİ