Advert

HASAN TOGAR'DAN BİM, A-101 VE ŞOK'A İSYAN

Hasan Togar halkın en çok alışveriş yaptığı 3 market hakkında "Bu virüslerden de kurtulacağız" dedi.

HASAN TOGAR'DAN BİM, A-101 VE ŞOK'A İSYAN
HASAN TOGAR'DAN BİM, A-101 VE ŞOK'A İSYAN Samsun Güncel Haber

Akşam saatlerinde Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü.

Togar yaptığı açıklamada ülkemizin ve dünyanın koronavirüsden dolayı zor günler geçirmesi sebebiyle 65 yaş üstü ve geçim sıkıntısı çeken insanlara destek vermek için " Bir komşuna da sen sahip çık Türkiye" isminde bir kampanya başlattıklarını ve ilçe halkından geliri en azdan en fazlaya kim olursa olsun kampanyaya davet ettiklerini söyledi. Kampanyaya ilçede faaliyet gösteren A-101,BİM VE ŞOK marketleri hariç tüm marketlerin devletimizin ve milletimizin yanında olduklarını söylediklerini aktardı.

Türkiye'de neredeyse her mahallede bulunan A-101,BİM VE ŞOK marketler zincirlerinin bu hareketi ilçe nezdinde ve görenlerde hayret uyandırdı. Hasan Togar'da bu 3 market ile ilgili açıklamasında "Bu ülke ve bu millet; bu illeti de şehrine sızan virüsleri de yener" diyerek sert tepki gösterdi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ın tam açıklaması ise şu şekilde oldu;

"Değerli Hemşehrilerim;
Bildiğiniz üzere İçişleri Bakanlığımız 65 yaş ve üzeri büyüklerimiz ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması getirdi. Bizlerde Tekkeköy Belediyesi olarak genelgenin yayınlandığı akşamdan başlayıp bu güne kadar 65 yaş üstü insanlarımızın ve özellikle bu süreçte işyerlerinin faaliyete, üretime ara vermesi nedeni ile geçinmekte sıkıntı çeken lokanta, kahvehane, çay ocağı, berber, inşaat gibi yerlerde çalışan ve günlük kazançları ile evini geçindiren ailelerimize sahip çıkmak adına onların ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtik. Türkiye’de örnek olan gün vefa günüdür paylaşma günüdür adı altında “BİR KOMŞUNA DA SEN SAHİP ÇIK TÜRKİYE” kampanyasıyla en alt gelir grubundan en üst gelir grubuna bütün insanlarımızı, işadamlarımızı, hayırseverlerimizi bu anlamlı kampanyaya katılmaya davet ettik. Tahminlerimizin çok üstünde bir ilgi alaka ve mutluluk verici bir katılımla gururlandık.
Kıymetli Tekkeköylüler; İlçemizdeki ulusal ve yerel marketlerimizin sahipleri ve yöneticileriyle bizzat görüşerek kampanyamıza destek istedik. Yapılan görüşmeler sonucunda ilçemizde ticari faaliyetlerini sürdüren 3 market hariç tüm marketlerimiz devletimizin ve milletimizin emrinde olduklarını ifade etti. Öncelikle bu zor günlerde halkımızın yanında olan vefakâr ve kadirşinas işletmelerimize ilçemiz halkı adına şükranlarımı sunuyor, bol kazançlar temenni ediyorum.
Bu vesile ile değerli hemşehrilerimizin bir konuya dikkatlerini çekmek istiyorum;
Kampanyamıza destek vermeyenler, bu zor günlerde ülkemizin ve halkımızın yanında olmayanlar; şehrimiz genelinde mantar gibi şube açıp, her gün bu şehrin milyonlarca lirasını alıp şehir dışına taşıyanlar..!
İnanıyorum ki saygıdeğer halkımız bundan sonra alışverişlerini yaparken bu günleri göz önünde bulunduracak, bu zor günlerde kendilerine karşı duyarsız kalanlara gereken ekonomik ambargoyu uygulayacaklardır.
Bilgilerinize arz ederim."
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLGİNÇ TESPİT
İLGİNÇ TESPİT
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ
BAYRAM SOFRASI İÇİN PRATİK BÖREK TARİFİ